HC Dukla Praha je nejúspěšnější klub historie československé reps. české házené. Svou činnost zahájil v roce 1948 pod názvem ATK (Armádní tělovýchovný klub). V letech 1953 – 1956 změnil název na ÚDA (Ústřední dům armády.). Následně v roce 1960 na DUKLA. V roce 1993 po reorganizaci armádního sportu tým přijal název Handball club Dukla Praha.

V příštím roce tedy HC Dukla Praha oslaví 20 let činnosti pod tímto jménem, ale zároveň 65. výročí vzniku klubu.

Za dobu své existence Dukla vychovala řadu reprezentantů, kteří hráli za republiku na Mistrovstvích světa a Olympijských hrách. Ve “Výběru světa” hrály legendy jako Havlík, Duda, Mareš, Beneš, Satrapa či Kotrč.

Hráči Dukly reprezentují naši zemi také v nižších věkových kategoriích. Jako příklad můžeme uvést ME dorostu 2006 v Estonsku či 2012 v Rakousku nebo MS juniorů 2009 v Egyptě.