V přímém souboji o čelo tabulky jsme dnes podlehli Brnu 26:22. Zápas, který domácí od začátku ovládli, charakterizuje kouskovaná hra, pečlivá obrana domácích a obrovský počet vyloučených na obou stranách. Rozhodčí celkem udělili 17 dvouminutových trestů!
Už v poločase jsme díky mnoha oslabením nabrali čtyřbrankovou ztrátu, navíc jsme se jen těžko prosazovali přes dobrou obranu domácích a úspěšného brankáře Bavlnku. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a i když jsme třemi góly v řadě v 52. minutě vykřesali jiskřičku naděje, nepodařilo se nám v závěru přiblížit se Brnu víc než na tříbrankový rozdíl. Naše série čtyř výher v řadě tedy k radosti více než 800 diváků v jihomoravské metropoli skončila. Brno naopak zůstává i po sedmém kole nadále neporažené a s deseti body se navíc osamostatnilo na čele tabulky.
Dukle sice bude minimálně do zítřka patřit ještě druhá příčka, ale je téměř jisté, že o ni přijdeme. Hranice a Jičín mají stejný bodový zisk, ale dva (v případě Jičína jen jeden) zápasy k dobru. Dotáhnout se mohou i Lovosice, Zubří a Plzeň, kteří sice bod, respektive dva zaostávají, ale mají odehráno jen pět utkání.

Budeme-li chtít odčinit dnešní výpadek, budeme muset přivézt body z Lovosic, které dnes ve svém letošním posledním vystoupení v evropských pohárech i přes jistotu vyřazení porazily Vardar Skopje 25:24. Televizní utkání Lovosice – Dukla je naplánováno na neděli 28. října od 10:30 hodin.

vs
16.2.2022
Score: 32 - 21