HC Dukla Praha – KH Kopřivnice


Sobota 10. listopadu, 16:30 hod.

Po extraligové přestávce, ve které český národní tým sehrál dvě kvalifikační utkání o účast na EURO 2014 v Dánsku (výhra 27:22 s Izraelem a prohra 22:23 v Černé Hoře), se do kalendářů házenkářských fanoušků opět vrací Tipgames extraliga.
V jejím devátém kole se představí i reprezentanti Bečvář, Motl, Jurka a Petržala. Jiří Motl si dokonce tento týden zahraje hned dvakrát, protože Lovosice budou v pátek dohávat odložené střetnutí s Brnem a v neděli se vydají do Frýdku-Místku. Tabulka tak bude po delší době opět kompletní. Šlágrem 9. kola je bezesporu duel tradičních rivalů z Karviné a Zubří. Fanoušky Dukly bud ovšem zajímat hlavně utkání jejich oblíbeného týmu.
V tradičním hracím čase (sobota od 16:30 hodin) hostíme v hale na Ruzyni Kopřivnici. Ta doposud se 4 body za vítězství nad trápícími se týmy Přerova a Frýdku – Místku drží deváté místo. Naposledy prohrála doma s KP Brno v poměru 24:30.
Dukla si naopak po bojovném výkonu v Lovosicích odvezla zasloužený bod za remízu 22:22 a i díky tomu, že má oproti ostatním týmům odehráno o zápas víc, okupuje medailové pozice (3. místo za 9 bodů).
Protože dva ze čtyř nejlepších Kopřivnických střelců minulé sezony už dávají góly jinde, Rachač v Hranicích a Aspridis v Zubří, musí se trenér Vávra spolehnout na osmnáctiletého Adama Rečka, který zatím vstítil 41 branek a patří mu pěkná sedmá příčka mezi nejlepšími střelci extraligy. Pozadu nezůstává ani Daniel Hojník, který se do extraligy před sezonou vrátil z Polska. Se 37 góly dýchá Rečkovi v klubových statistikách na záda. Na pravém křídle nastupuje Lukáš Měchýř, který po svých angažmá v Lovosicích a Zubří zakotvil právě v Kopřivnici. Opominout nesmíme ani zkušeného pořízka na pivotu – Jiřího Gřese.
I když měli hráči Dukly o týden více času na regeneraci a poctivou tréninkovou příravu, bude se trenér Pauza  muset znovu vyrovnat s prořídlou sestavou. Dlouhodobá zranění Krupy, Lehockého, Tesaře nebo Bělohlava, totiž vyžadují mnohem delší léčení. Vojtěch Šik navíc nastupuje se sebezapřením a odkládá potřebnou operaci lokte až na dobu, kdy Dukla nebude tolik připomínat lazaret. Pozitivní impulsy však naštěstí nechybí. Jedním z nich je fantastická forma Tomáše Petržaly v brance. Ten si za ni vysloužil dokonce nominaci do seniorské reprezentace. I když se nakonec v silné konkurenci Štochla a Mrkvy na hřiště nedostal ani proti Černé Hoře, ani proti Izraeli, jeho nominace jen potvrdila, že výkony, které v extralize předvádí, nezůstaly bez povšimnutí.
Podobnou oporu má současný útok Dukly v Milanovi Kotrčovi. Aktuálně čtvrtý nejlepší střelec extraligy (48 branek) několik sekund před koncem utkání v Lovosicích díky chybě Berky dostal šanci vyrovnat, zachoval chladnou hlavu a vystřelil Dukle velmi důležitý bod. I díky celkem devíti přesným zásahům se pak stal hráčem zápasu. Také spojky Mráz se Šůstkem nebo velezkušený Kamil Piskač v pivotu nenechávají soupeře v klidu.
Proti Kopřivnici však Dukla bude chtít hlavně zopakovat týmový a bojovný výkon, kterým se prezentovala v Lovosicích, přidat další dva body a udržet kontakt s Brnem a Hraicemi, kterým patří první dvě extraligové příčky. Podle papírových předpokladů budeme v sobotu jednoznačnými favority. Nicméně ve velmi vyrovnané letošní extralize se už několikrát ukázalo, že body zadarmo nikdo nerozdává. Nezbývá než se o tom, zda bude mít zápas hladký průběh nebo zda nám Kopřivnice pořádně zatopí, přesvědčit v sobotu na vlastní oči. Učinit tak můžete osobně v hale na Ruzyni nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize tvcom.cz

vs
21.11.2021
Score: 38 - 27