HC Dukla Praha – KH Kopřivnice 31:21 (16:10)

Po reprezentační přestávce nás čekal soupeř z kategorie slabších. Kopřivnice totiž patří spolu s Frýdkem-Místkem a Přerovem k týmům, které zatím spíše než na postup do elitní šestky myslí na sestupovou hrozbu. Do dobré nálady nás navíc dostala středeční vysoká výhra (38:19) v pohárovém utkání s druholigovým Starým Plzencem, která nám zajistila postup mezi elitní šestnáctku. Do sestavy se také úspěšně zaracovávají mladí hráči jako Ondřej Šimůnek, Vít Reichl nebo Jan Petružela, kteří doposud nastupovali spíše za B-tým.
Přes to všechno trenér Pauza i hráči dobře věděli, že sebemenší podcenění soupeře by mohlo znamenat výazné komplikace. Vzhledem k velice vyrovnané situaci v tabulce, kdy je prvních osm týmů vměstnáno do pouhých čtyř bodů rozdílu, je každé zaváhání velkou ztrátou.
Zápas plný nepřesností, technických chyb a ztrát míče na obou stranách jsme ovšem s přehledem zvládli. Velký podíl na tom mají obra brankáři Petržala a Suchý, ale také Milan Kotrč (6 branek), Jan Petružela, který si dnes odbyl extraligovou premiéru v dresu Dukly (5 branek), Radek Mráz (4 branky), Kamil Piskač, ale i David Šůstek nebo Vojta Šik (po 3 brankách). Také ostatní hráči odvedli dobrou práci a pro fanoušky i trenéry může být potěšující to, že potřebný výkon odvede kdokoli, kdo se na hřišti objeví.
Zajímavé pro nás tentokrát byly také další zápasy 9. kola extraligy. Mistrovské Zubří podlehlo v Karviné 27:29, druhé Hranice i s ostrostřelcem Stržínkem překvapivě ztratily v Přerově, který se po sobotě krčil na posledním místě. Tabulku tedy minimálně do večerního střetnutí s Lovosicemi uzavírá Frýdek – Místek. My jsme se díky tomu naopak přiblížili Hranicím na rozdíl jediného bodu. Plzeň v domácím prostředí  dokázala uhájit oba body proti Jičínu. I tento výsledek přispěl k tomu, že v nesmírně vyrovnaném boji o elitní šestku držíme třetí místo se ztrátou pouhého bodu na vedoucí Brno.
Příští týden má ovšem Dukla díky lichému počtu účastníků letošní extraligy volný los, zatímco naši sousedé v tabulce svoje zápasy odehrají. Můžeme tedy čekat mírný propad tabulkou, nicméně výhra s Kopřivnicí nám zajistila, že v bojích o nejužší špičku určitě nebudeme hrát druhé housle.
Volný los paradoxně přináší i jednu velkou výhodu. Ta spočívá v tom, že před lahůdkou v podobě utkání dvou nejlepších týmů minulé sezony máme hned 14 dní na doléčení všech šrámů a poctivou tréninkovou přípravu.
Úřadující mistry ze Zubří vyzveme v domácím prostředí před televizními obrazovkami v neděli 25. listopadu od 10:30 hodin.
Do haly na Ruzyni jste na tento šlágr 11. kola Tipgames extraligy všichni sdrečně zváni.

vs
21.11.2021
Score: 38 - 27

Sestava a branky Kopřivnice: Pour – Lipový, Střelec 1, Gřes Jan, Stanislav, Kahánek 1, Mička, Gřes Jiří 4, Krejčířík, Reček 7, Měchýř 1, Žingor, Bukovský 2, Hojník 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam