V jedenáctém kole nás čekal nepříjemný soupeř. Na Ruzyň totiž zavítal úřadující mistr ze Zubří. I když Valaši v letošní sezoně obměnili kádr, pořád jsou silným týmem a chtěli to dokázat i na Dukle. Tu navíc nepřestala trápit zranění. Nejprve přišla o Petra Ramse, který laboruje s poraněným prstem, o pár dní později si během chvilky nejprve Jan Syřínek přivodil zranění kotníku, aby jej pak ještě následoval brankář Rangl se zlomeným nosem. Trenéra Pauzu mohlo těšit alespoň to, že po dlouhé době mohl počítat s Martinem Lehockým, který své zranění naopak doléčil. Později se ukázalo, že Dan Rangl bude moci do utkání nakonec zasáhnout také.
Při absenci Štěpána Krupy, který do Dukly přišel do Dukly právě ze Zubří, se do situace, kdy musel hrát proti svému bývalému týmu ocitl další exzubřan – Jan Petružela. I on si byl stejně jako jeho současní a bývalí spoluhráči vědom toho, že se bude hrát nesmírně důležité utkání. Vždyť druhý a osmý tým tabulky dělily před 11. kolem pouhé dva body.
Více nervozní byli z tohoto faktu asi hosté, protože jejich nástup do utkání nebyl vůbec přesvědčivý. Brzy prohrávali 4:0 a scénář dalšího průběhu prvního poločasu by nenapsal ani ten nejoptimističtější fanoušek Dukly. Tomáš Petržala totiž doslova zavřel branku a až do 17. minuty do ní nepustil jediný míč. V tu chvíli jsme vedli už 10:0! Desetibrankový náskok jsme drželi i po prvním poločase, který skončil 15:5.
Druhý poločas jsme už možná i díky vysokému vedení a s tím související ztrátě koncentrace  přenechali hostům. Ti jej sice dokázali o 4 góly vyhrát, ale díky obrovské ztrátě, kterou nabrali během prvních patnácti minut zápasu si z Prahy odvážejí prohru 28:22. Kromě Tomáše Petržaly se v dobrém světle ukázali také Matěj Konšel, David Šůstek a Jakub Kastner (po 5 brankách). Byl to ale především kolektivní výkon, který Dukle zajistil veledůležité dva body (celkem jich máme už 13) a druhou příčku v průběžné tabulce. Ligu vedou čtrnáctibodové Lovosice, které ale mají nedělní zápas v Plzni k dobru. Zubří naopak s deseti body zůstává osmé. Jen o bod víc pak má Karviná, která doma podlehla Jičínu.

Komentář trenéra Pauzy:  „Úvod zápasu a vlastně celá polovina prvního poločasu byla jako z říše snů. Takovýto vstup do střetnutí snad ani nepamatuju, snad jen některé úvody z počátku minulé sezóny se mohly tomu dnešnímu přiblížit. Náskok 10:0 ovlivnil celý zápas, kdy tým vynikal zejména nadstandardní koncentrací. Co se týče druhého poločasu, do jeho 7. minuty jsme sice dostávali více branek, ale byli jsme schopni kontrovat. Poté jsme dostali 4 góly v kuse a naše euforie opadla. Zápas se dohrál bez strachu o výsledek, ale výkon z 1. půle jsme nedokázali zopakovat. V druhém poločase jsme více mysleli na to, jak si užít zápas, než jak navýšit skóre. Chyběli nám další 2 hráči, Syřínek a Rams, na druhou stranu se z dlouhodobě zraněných vrátil Lehocký. Nutno říci, že pokud by se během týdne Honza s Petrem nezranili, Martin by ještě do utkání nezasáhl. Za výkon v utkání bych vyzdvihl především Tomáše Petržalu, jehož výkon byl především v prvním poločase podpořen extrémně dobře fungující obranou. V příštím utkání nás čekají Hranice a my budeme chtít potvrdit, že už doma body rozdávat nechceme.“

vs
11.12.2021
Score: 30 - 24

Sestava a branky Zubří: Orság, Koleček – Šlachta 2, Horut, Třetík 2, Randýsek 2, Šustáček 2, Bechný 1, Večeřa, Václav 1, Jurka 7, Vyjídák 3, Dědek 2, Aspridis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam