Prague Handball Cup 2013

I naši nejmenší házenkáři vyzkoušeli atmosféru letošního mezinárodního turnaje Prague Handball Cup. V nejmladší kategorii se hrálo ve třech skupinách po šesti týmech, z nichž celá polovina byla tvořena kluby ze zahraničí. Všechna utkání byla odehrána na hřištích sportovního centra Braník.

Turnaj, který se dá směle zařadit mezi házenkářské svátky, jsme si chtěli především pořádně užít a získat nové zkušenosti. To se určitě podařilo. Ve skupině jsme si poradili s oběma zahraničními kluby a porazili i dva tuzemské celky. Nedokázali jsme vyzrát pouze na Jičín, který se prezentoval velmi dobrou házenou. Ze základní skupiny jsme přesto postupovali z prvního místa.

Hned první soupeř osmifinálové skupiny Slovan Modra nám však vzal vítr z plachet a o definitivní šanci na postup jsme pak přišli prohrou s dívčím týmem Pardubic. Do semifinále jsme se tak bohužel již nepodívali.

I přesto, že je stále hodně věcí k zlepšení, musíme kluky pochválit za reprezentaci našeho klubu. Poděkování samozřejmě patří i rodičům, kteří své ratolesti během turnaje podporovali. Doufáme, že si kluci kromě zážitků odnesli i ponaučení a motivaci do dalších házenkářských let.

 

Sestava: Grabemann; Bělohradský, Tůma, Ježek, Josef, Puchmajer, Jirsa, Nytra, Mička, Trepla, Peňažka

 

Základní skupina:

HC Dukla Praha – HC Maksimir-Pastela 14:10

HC Dukla Praha – Lokomotiva Vršovice 16:5

HC Dukla Praha – HC Wendy Mělník 13:11

HC Dukla Praha – HBC Jičín 11:13

HC Dukla Praha – HC Olympus 20:6

 

Osimifinálová skupina:

HC Dukla Praha – Slovan Modra 13:19

HC Dukla Praha – Pardubice 10:17