Další ročník minižácké ligy odstartoval. Zahajovací turnaj „Podkrušnohorky“ se uskutečnil tradičně na venkovním hřišti v Žatci. Chladný týden vystřídal slunečný víkend, proto se všichni ke konci léta ještě stihli trochu opálit.

K turnaji jsme odjížděli s téměř kompletně obměněnou sestavou. Naši benjamínci se však uvedli velmi dobře a ukázali, že se můžeme těšit na příjemné sportovní zážitky. Značných změn samozřejmě dostály i ostatní týmy. Na družstvo Lovosic jsme však opět nevyzráli a prohráli o jedinou branku. O bod do celkového pořadí jsme přišli i s družstvem Mostu. Sestavu týmu jsme během tohoto utkání točili, aby si zahráli všichni hráči, proto jsme si nevystříleli dostatečný náskok. O hubené vedení jsme v závěru utkání přišli a již nedokázali remíze zabránit. Na Lovosice tak po prvním kole ligy ztrácíme 3 body, což jistě hned v příštím kole napravíme.

Věřím, že si turnaj užili všichni zúčastnění. Všem patří pochvala a poděkování za předvedený výkon. Jsme na začátku sezóny, proto máme spoustu času na to, abychom odstranili všechny zbytečné chyby, kterých jsme nadělali ještě stále více než dost. Pro nás trenéry však byly příjemným překvapením výkony nováčků v sestavě. Ve střeleckých statistikách o sobě dal z řad nováčků nejvýrazněji vědět Lukáš Melich, když dokázal vstřelit sedm branek. Rychlonohého Boba Peňažku na druhém křídle doplnil Viktor Habel, společně obtěžkali konta soupeře sedmi brankami. Spojky opanovali Séba Bělohradský, Jonáš Josef, Lukáš Melich a další dva nováčci Tomáš Němeček a Dan Erebai. Na pivotu odvedl velmi dobrý výkon Jirka Nytra, patřící mezi tahouny týmu. Velmi dobře se uvedl i Vojta Poláček, který předvedl svůj brankářský talent. Své si odehráli i Marek Holomek, Kuba Kratochvíl a Kristián Bělohradský, kteří sbírali své první zkušenosti s šestkovou házenou.

Sestava a branky: Poláček; Bělohradský S. 12, Nytra 8, Josef 7, Melich 7, Peňažka 4, Habel 3, Němeček 3, Erebai 3, Holomek, Kratochvíl, Bělohradský K.

Dukla – Louny 18:1 (9:1)

Dukla – Lovosice 7:8 (2:3)

Dukla – Most 8:8 (6:4)

Dukla – Žatec 15:3 (6:1)

Poděkování patří i rodičům, kteří nás na turnaj odvezli a doprovázeli. Velmi si ceníme i toho, že po náročném házenkářském dni vzali své ratolesti ještě na utkání mužského A-týmu. Určitě tohoto rozhodnutí nemuseli litovat. K vidění byla opravdu kvalitní házená a atmosféra byla úžasná. Věřím, že je to pro naše minižáky velká motivace. Další domácí utkání A-týmu se hraje 21.9. od 18:30 proti celku Kopřivnice.

Zdeněk Bělohradský