HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 32:24 (13:8)

Na domácí palubovce druhého jarního kola jsme přivítali Jičín. Na podzim jsme na hřišti soupeře vyhráli jasným rozdílem 46:31, takže by se dalo z naší strany čekat jednoduché utkání, ale od hráčů nebyl v poslední době přístup k tréninkům stoprocentní a to se mohlo vymstít na celku, který dokáže potrápit týmy z vyšších pater tabulky.

Naštěstí jsme dali první gól a ani na minutu jsme nenechali Jičínu vedení. Soupeři se navíc dlouho nepodařilo vsítit první branku, a když nakonec padla, tak byl náš náskok už několikagólový. Až zhruba v druhé polovině první půle začaly na obou stranách v hojnějším počtu padat míče do brány. Skóre se tak v poločase zastavilo na 13:8.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první. Po celou dobu jsme si udržovali 7-10 brankový rozdíl. Zápas jsme tedy vyhráli bez velkých potíží poměrem 32:24. Kromě dvou bodů nás může těšit také to, že šlo o první výhru pod novým trenérem Milanem Kotrčem a snad i navrácení střelecké formy našeho nejlepšího střelce J. Hradeckého. Špatnou stránkou zápasu bylo to, že jsme si mnohdy ani nepřihráli a tím pádem jsme několikrát zbytečně přišli o míč.

Snad tento nedostatek zlepšíme do příštího zápasu v Kopřivnici, jenž se odehraje za 2 týdny a následně druhý den poté nás bude čekat zatím na prvním místě v tabulce Karviná, které snad oplatíme porážku z posledního vzájemného utkání.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Burdátš, Myslbek 1, Zelenka 3, Hradecký 9, Chmelík 5, Viktora 1, Šmíd 2, Lenner 1, Mulač 3, Krouský 2, Patzel 4, Režnický 1

trenér: Milan Kotrč

J.P.Burdátš