Prvním celkem, který si zajistil účast v Chance PLAY-OFF Extraligy, je Karviná. Vítěz základní části přehrál Duklu 3:0 na zápasy. Domácí poprvé vedli až ve 23. minutě, od té doby však náskok nepustili. 

Pražané vstoupili do třetího duelu série s jasným cílem – vydolovat šanci a přesunout klání zpět do hlavního města. Podle toho vypadal také začátek zápasu, hosté šli do vedení nejprve zásluhou Šůstka s Blechou, na což Baník vzápětí dokázal reagovat, a pak znovu po dvou trefách Křístka a Zelenky. Náskok si Dukla hýčkala až do 22. minuty, nutno podotknout, že v 11. minutě byl až čtyřbrankový.

Karviná se dostala poprvé do vedení zásluhou Vojtěcha Patzela v čase 22:07, kanonýr domácích otáčel skóre na 13:12. Od té doby domácí směřovali za výhrou, Dominik Solák ukončil brankou první půli, po přestávce pak trefou načal tu druhou. Pražanům vstup do druhého poločasu nevyšel, Karviná v rozmezí 35.-42. minuty nasázela pět branek v řadě, Duklu sice na chvíli nakopl time-out kouče Michala Tonara, ale náskok domácích se pouze ztenčil. Baník vyhrál s přehledem 33:26 a slaví postup do finále Chance PLAY-OFF Extraligy!

„Vletěli jsme do toho, vedli jsme o čtyři branky, ale moment překvapení nám vydržel jen čtvrthodinku. Bohužel. Vedení o tři góly se dá smazat během pár minut. Jakmile se Karviná dostala zase do toho svého strojového tempa, nedokázali jsme ji už zastavit. Po začátku druhé půle, který Karviné vyšel, se domácí chytli a my nedokázali prodat, co jsme měli natrénováno. Ono je to už dost složité, protože ty týmy se znají, moc nového už nenazkoušíte,“ komentoval utkání kouč Dukly Michal Tonar. „V takových zápasech rozhodují maličkosti a sportovní forma jednotlivých hráčů. Musím říct, že Karviná postupuje zaslouženě, podávala během série lepší výkony. My jsme bojovali, za to určitě hráčům dík, kádr se nám zužoval, ale makali jsme. Takže poděkování týmu a gratulace Karviné. Sezona nám ale ještě nekončí, začne boj o bronzovou medaili.“

Více o čtvrtfinále Chance PLAY-OFF čtete na handball.cz

Stav semifinálové série HCB Karviná – HC Dukla Praha 3:0 na zápasy

1. utkání – neděle 24. 4. 2022 HCB Karviná – HC Dukla Praha 32:25 (11:8)

2. utkání – středa 27. 4. 2022 HC Dukla Praha – HCB Karviná 25:31 (14:17)

3. utkání – sobota 30. 4. 2022 HCB Karviná – HC Dukla Praha 33:26 (18:15)

Foto: Ivo Dudek // HCB Karviná