V uplynulém víkendu se uzavřely semifinálové série letošního CHANCE PLAY-OFF extraligy házené mužů. Do finále postoupily týmy HCB Karviná a plzeňský Talent, celky HC Dukla Praha a HC ROBE Zubří změří síly v boji o bronz.

První utkání série o 3. místo CHANCE PLAY-OFF se odehraje v sobotu 14. května v zuberské ROBE Aréně a už ve středu 18. května bude následovat odveta na domácí palubovce Dukly. Série na tři vítězná utkání a střídání pořadatelství po každém zápasu vyžaduje od trenérů a hráčů rovněž umění rovnoměrněji rozložit síly, neboť oba celky touží po zisku medailí a ví, že rozhoduje každý detail.

Týmy se spolu setkaly hned v prvním kole základní části soutěže. Zápas celků, natěšených na první body nové sezóny, nabídl v Praze velmi vyrovnanou podívanou, ovšem dva body do tabulky si připsalo Zubří (24:25). Větší drama se odehrálo v odvetném říjnovém utkání na zuberské palubovce, kdy házenkáři Dukly vyšli naprázdno i přes devítibrankové vedení ve druhém poločase (29:26). Porážku v Zubří Pražané odčinili v Norsku ve sportovní hale Drammenhallen, a to vítězstvím v úvodním utkání 3. kola Evropského poháru EHF nad norským Drammenem 29:28, avšak to nemění nic na tom, že mužstvo Dukly chce mít zářez na pažbě i v podobě vítězství nad valašskými Zubry.

„Čeká nás poslední série letošní sezóny. Stále je to boj o medaili, takže se chceme dobře připravit a bojovat. Zubří odehrálo skvělé zápasy v semifinále, bohužel nepostoupili. V této sérii zůstávají v roli favorita. Naše letošní vzájemné duely vyzněly ve prospěch Zubří, ale víme, kde jsme byli slabší,“ konstatuje Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha. „Naopak jaro bylo z naší strany velmi dobré a v těchto výkonech chceme pokračovat. Budou rozhodovat maličkosti, to ví oba týmy.“

Pro kouče Dukly Michala Tonara, který se před zahájením aktuální sezóny přesunul ze Zubří do pražské Dukly, je tato série vskutku pikantní. S mladým valašským týmem v sezóně 2020/2021 úspěšně nastupoval v bojích evropského poháru a skvělé výkony hráči předváděli především v play-off, kde se zuberský tým pod Tonarovým vedením dostal z osmé příčky po základní části až na konečné páté místo.

V sezóně 2021/2022 ale ze zkušeností trenéra Michala Tonara čerpá mužstvo pražské Dukly, jejíž ambice jsou vždy medailové. Vynikající semifinálový výkon Zubří proti Plzni (ač vyhrála Plzeň) ovšem dává tušit, že v boji o bronz půjde o velmi vyrovnaný souboj, vyhrát může jak Dukla, tak Zubří. My se tak můžeme těšit na napínavou a nervy drásající bronzovou sérii od začátku do konce.

Kalendář utkání v sérii o bronz:
1. utkání – sobota 14. 5. 18:00 HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha
2. utkání – středa 18. 5. 18:00 HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří
3. utkání – sobota 21. 5. 18:00 HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha
4. utkání – středa 25. 5. 18:00 HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří (pouze v případě nerozhodnuté série)
5. utkání – sobota 28. 5. 18:00 HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha (pouze v případě nerozhodnuté série)

Online přenos bude možné sledovat na tvcom.cz, textový na onlajny.com.