15.kolo Chance Extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha // neděle 27.11.2022 // 17:00 // Hala Frýdek – Místek, Pionýrů 400, Frýdek-Místek

Ač v posledním zápase s Novým Veselím frýdeckomístecký celek ve výsledku prohrál 27:29, svižný výkon týmu a střeleckou formu Mathiase Cholevy berou házenkáři Dukly vskutku vážně. Pražany zamrzel neúspěch v souboji s Plzní, neboť dukelský tým měl na víc a kouč Dukly Michal Tonar svým svěřencům i v tomto těžkém utkání s vedoucím Talentem naprosto věřil. Receptem na úspěch Dukly v dalších zápasech je tak zlepšující se obrana, úspěšnost střelby a koncentrace. „V utkání s Frýdkem se chceme vyvarovat technických chyb, které nás stály lepší výsledek s Plzní. K tomu musíme zpřesnit koncovku. Frýdek doma hraje mnohem aktivněji, takže nás nečeká nic lehkého,“ stručně okomentoval přípravu na blížící se zápas trenér pražského celku Tonar.

Dukla a Frýdek se naposledy setkaly ve 2. extraligovém kole Chance Extraligy, kdy na domácí palubovce přesvědčivě vyhrála Dukla 33:28. Nesmíme ale zapomenout na to, že Frýdek je naopak jedním ze tří extraligových týmů letošní sezóny, kterým se zatím podařilo vyhrát nad slovenským veleklubem Tatran Prešov.

Celek z Moravskoslezského kraje momentálně zaujímá šestou příčku v extraligové tabulce, ze čtrnácti odehraných utkání nasbíral 16 bodů, připsal si sedm vítězství a sedm proher.
Dukla s 15 body na kontě je v tabulce sedmá, za sebou má třináct kol a jedno odložené utkání má stále k dobru.