EHF European Cup Men 2022/2023, osmifinále – odvetné utkání: Wacker Thun (SUI) – HC Dukla Praha (CZE) // 18.02.2023, 17:00 // Sporthalle Lachen – Thun

Sotva se vrátili z vítězného utkání v Zubří, už se chystají na další výzvu. Již v pátek 17. února v brzkých ranních hodinách odjíždějí házenkáři Dukly do Thunu k druhému osmifinálovému zápasu, který určí postupujícího mezi osm nejlepších. Dukla s sebou do odvety veze dvoubrankový náskok, neboť před týdnem na domácí půdě haly Slavie porazila odolný švýcarský celek Wacker Thun 28:26 (16:13). Ve prospěch českého celku rozhodla výborná domluva v obraně, rychlé protiútoky a vynikající výkon brankáře Tomáše Petržaly. Švýcarský Wacker i přes technické nepřesnosti zase těžil ze střelby z dálky, dynamiky a solidní obrany.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Do Švýcarska jedeme s odhodláním zabojovat o postup. Odehráli jsme velmi dobrý vítězný zápas v Zubří. V prvním utkání Thun ukázal velkou sílu na pozicích spojek. Věřím, že se na to dobře připravíme. Dva góly sice nejsou velký náskok, ale je to otevřené.“

Švýcarský Wacker Thun v předchozím kole Evropského poháru přešel přes řecký Olympiakos, předtím vyřadil nizozemský HV Kras Volendam.
Pražská Dukla v prvním kole evropské soutěže překonala srbský celek SPD Radnički Kragujevac, ve druhém kole zvítězila nad lucemburským soupeřem Handball Esch a v kole třetím převálcovala islandského vicemistra ÍBV Vestmannaeyjar.

Nyní zde je otázka – kdo s koho? Očekává se vyrovnaný zápas, oba týmy mají stejné šance. Fanoušci Dukly však věří, že vítězná vlna Dukly bude pokračovat.