25. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – KH ISMM Kopřivnice // sobota 4. 3. 2023, 18:00 // SH Ruzyně, Praha 6

Základní část Chance Extraligy házené mužů sezóny 2022/2023 se pomalu blíží ke svému konci. Extraligovým celkům zbývá odehrát poslední dva zápasy, ve kterých se rozhodne či potvrdí konečné pořadí v extraligové tabulce a následné složení čtvrtfinalistů Chance play off. Jisté je, že Dukla půjde do čtvrtfinále ze čtvrtého místa tabulky.

Naopak celek Kopřivnice, který v předposledním kole základní části přivítají Pražané na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně, posledním domácím vítězstvím s Novým Veselím dosáhl v tabulce na sedmé místo a spolu s Veselím má shodně 23 bodů. Kopřivnice i Nové Veselí tak mají nakročeno k postupu do play off, ale ještě pořád nemají vyhráno.

Na domácí palubovce si Kopřivničtí poradili nejen s Novým Veselím 36:29, ale také například s pražskou Duklou 35:30 či Brnem 26:25, bez boje to nevzdali ani s Karvinou 32:35. Naopak v posledních venkovních utkáních neobstáli s Jičínem 28:32, Lovosicemi 29:32 či Frýdkem 31:37.
Střeleckou hvězdou kopřivnického celku je křídelník Martin Střelec, což dokazuje i jeho 11 gólů v zápase s Novým Veselím či 12 vstřelených branek v utkání s Frýdkem-Místkem.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Bude to těžké utkání, Kopřivnici jde o postup do play off. V zápase venku jsme udělali hodně chyb a prohráli. Doma to bude určitě jinak. Dobrým týmovým výkonem se chceme vrátit na vítěznou vlnu.“

Daniel Grabemann, brankář pražské Dukly: „Proti Kopřivnici nastoupíme bojovně a věřím, že získáme 2 body. V minulosti jsme s nimi sice měli nějaké problémy, ale nyní se vezeme na vlně dobrých výsledků, tým skvěle funguje a proti Kopřivnici chceme obstát v roli favorita. Nesmíme v žádném případě podcenit soupeře a do zápasu bude třeba vložit maximum. Sil budeme mít dost, jelikož jsme ve středu neměli zápas, jak tomu často bývá.

Naším cílem je vyhrát a podat dobrý výkon. Vzhledem k tomu, že už zbývají jen dva zápasy do play off, tak při utkání proti Kopřivnici určitě budeme chtít ještě doladit nějaké detaily, ať jsme na play off na 100 % připraveni a ať se můžeme vrhnout do boje o titul se zdravým sebevědomím a perfektně sehraným týmem.“

Důležité upozornění: parkoviště před areálem kasáren Ruzyně je uzavřené. Využijte prosím služeb hromadné dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vstup volný.