ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF 2022/2023: HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ
2. utkání – čtvrtek 23.3.2023 // HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 30:32 (14:17), stav série 1:1

Zubří po středeční prohře zabralo a tentokrát se mu na Dukle podařilo zvítězit a vyrovnat tak stav série na 1:1. Robe si nadějný náskok vytvořilo už v prvním poločase, když v 15. minutě vedlo 11:8. O tento náskok Valachy připravila téměř osmiminutová pasáž bez vstřelené branky. Dukla se dostala do vedení 13:11, to ale domácím dlouho nevydrželo. Ve druhé polovině Dukla prohrávala dokonce o šest branek, ale přesně osm minut před koncem vyrovnal na 29:29 Jiří Rakouský a vypadalo to na zajímavou koncovku. Pražané však v závěru vyhořeli a přidali už pouze jednu branku. Hostující Zubří tím nepohrdlo a dovedlo zápas do vítězného konce. Valaši byli tentokrát po zásluze šťastnějším týmem.

Série se za vyrovnaného stavu 1:1 přesouvá na další dva zápasy do Zubří.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Nemohli jsme čekat, že série bude jednoduchá. Ač se Zubří během sezóny potýkalo s problémy, dnes tým ukázal svou sílu. Samozřejmě jsme ve dva body na začátku série doufali, ale bohužel se to nepodařilo. Je to na 50 % jako loni s Lovosicemi, takže rozhodně nepropadáme panice, pro to není důvod. Musíme rozhodně zapracovat na svém přístupu v první polovině, kde se nám nedařilo hlavně v obraně, to musíme rychle napravit. A potom pojedeme do Zubří bojovat o druhý bod.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Dnes je to samozřejmě mnohem lepší. Dukla má za sebou náročný program, což se asi projevilo. My jsme věděli, že dnes musíme 60 minut na krev a že to musíme zvládnout. V první polovině jsme se komfortně utrhli, Dukla v druhém poločase předvedla až neuvěřitelnou vůli a kvalitu, ale naštěstí jsme tentokrát všechny zásadní situace zvládli a dorovnali jsme stav série na 1:1. Za to jsme opravdu moc rádi. Všechno je otevřené, Dukla je velmi silná. Série začíná zase od začátku, jsme šťastní a těšíme se na domácí zápas.“