EHF European Cup Men 2022/2023, čtvrtfinále – odvetné utkání: HC Dukla Praha (CZE) – Alingsås HK (SWE) // 26.03.2023 // 19:00 // sportovní hala Slavia Eden

Obtížný úkol čeká o víkendu házenkáře Dukly. V domácí odvetě čtvrtfinále Evropského poháru proti švédskému celku Alingsås potřebují vymazat manko šesti gólů, které si přivezli minulý týden ze severu Evropy. V neděli proti nim navíc v hale Slavie v Edenu nebude stát jen silný soupeř, který dokázal v prvním utkání zvítězit 39:33, ale také hromadící se únava. Vždyť půjde již o čtvrté soutěžní utkání během pouhých sedmi dnů. Ve středu a ve čtvrtek totiž svěřenci trenéra Tonara rozehráli také play-off Chance Extraligy. Čtvrtfinálová série proti Zubří je po dvou zápasech v Praze prozatím vyrovnaná 1:1 na zápasy. Teď ale Dukla musí přesunout svoji pozornost na mezinárodní scénu.

„Kvalita Alingsåsu je obrovská, přesto se proti němu v neděli pokusíme se o malý zázrak a zabojujeme o postup. Ve Švédsku nám sice utekl začátek, během utkání jsme se ale přesvědčili, že to jsou normální hráči jako my. Pokud do zápasu půjdeme naplno, myslím, že jsme schopni uhrát solidní výsledek,“ popisuje trenér Dukly a naráží na skutečnost, že ve Švédsku Dukla nejprve prohrávala až o devět branek, přesto se do 40. minuty soupeři dokázala přiblížit na rozdíl pouhých dvou gólů.

Pražané mohli jít do domácí odvety s výrazně většími nadějemi, soupeř ale dokázal v závěru prvního utkání znovu odskočit. Střelecky je trápila především zkušená pravá spojka Johan Nilsson, jež z dvanácti pokusů mířila přesně hned desetkrát. „Je škoda, že jsme v poslední čtvrthodině netrefili pár jasných šancí. I tak si myslím, že to je pro nás hratelný výsledek, protože Alingsås venku nepředvádí takové výsledky jako doma. Věřím tomu, že je na domácí palubovce potrápíme,“ myslí si spojka Dukly Jakub Rumian, jenž ve Švédsku skóroval čtyřikrát.

Výrazně pomoci při snaze otočit vývoj evropského čtvrtfinále v její prospěch by Dukle mohli pomoci také fanoušci, které na špičkovou házenou zve sportovní ředitel Pražanů Daniel Čurda. „Vidět v Česku tým ze země mistrů Evropy je podle mého názoru výjimečné. I proto bych si přál, aby byla v neděli na Slavii skvělá atmosféra, jež požene kluky k co nejlepšímu výkonu, a ukáže Švédům, že i my jsme házenkářská země. Před pár lety jsme v pohárové Evropě vyprodali jak Eden, tak i Podvinný mlýn a nyní je to potřeba znovu,“ burcuje Čurda.

Celek, který v součtu obou čtvrtfinálových zápasů postoupí mezi čtyři nejlepší, narazí v semifinále na úspěšnějšího z dvojice Vojvodina Novi Sad (Srbsko) a RK Gorenje Velenje (Slovinsko). První vzájemný zápas v Srbsku ovládl netěsnějším možným rozdílem domácí celek (31:30).

Pražské házenkářské kluby DHC Slavia Praha a HC Dukla Praha připravily pro své fanoušky a příznivce házené parádní akci – dva super zápasy na jednu vstupenku. Sportovní nadšenci tak mohou v neděli 26. března v hale Slavie v Edenu (Vladivostocká 10, Praha 10 – Vršovice) od 16:30 zhlédnout utkání MOL ligy žen mezi Slavií Praha a Zorou Olomouc a následně od 19:00 souboj o postup do semifinále Evropského poháru EHF mezi pražskou Duklou a švédským Alingsås HK.