ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF 2022/2023: HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 

Snad poprvé v sezóně se může dukelský celek plně soustředit pouze na extraligovou soutěž. Doposud házenkáři Dukly fungovali v režimu takzvaného anglického týdne s utkáními uprostřed týdne i o víkendech. Může za to úspěšné účinkování Dukly v Evropském poháru a její výborný výkon v náročných extraligových kláních základní části letošní sezóny.

Po minulém víkendu, kdy Dukla ve čtvrtfinále Evropského poháru přece jen podlehla švédskému Alingsåsu, ačkoli předvedla skvělý výkon, nastal čas, kdy může pražský celek upřít veškerou svou pozornost a úsilí jen na extraligové play off. Mužstvu Dukly se tak dostalo více času a prostoru na celkovou regeneraci a přípravu před pokračováním čtvrtfinále Dukla versus Zubří.

V Praze rozehraná série se za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá o nadcházejícím víkendu do zuberské ROBE arény. Čekají nás tvrdá střetnutí, na postup do semifinále cílí jak Dukla, tak Zubří. Jelikož je stav série vyrovnaný, budou rozhodovat maličkosti. Dukelský celek chce zuberskému mančaftu také oplatit porážku z domácí haly Ruzyně a přesně ví, v čem se musí zlepšit, aby byl ve svém tažení úspěšný. Jisté však je, že má Zubří vyrovnáním série o něco větší šanci, ale zároveň na sobě pocítí i větší tlak. Všem je jasné, že Dukla svým soupeřům nedává nic zadarmo, očekává se proto ještě ostřejší souboj, než jsme viděli v Praze v prvních dvou zápasech.

Zajímavostí je, že v minulé sezóně se čtvrtfinálová série Dukly proti Lovosicím za stavu 1:1 na zápasy rovněž přesouvala z Prahy na sever Čech. Dukla si na lovosické palubovce vítězstvím v obou následujících utkáních zajistila postup do semifinále Chance play off.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Teď nás čeká pokračování extraligového play off v Zubří. Víme, co nás v sobotu v zuberské aréně čeká, známe sílu soupeře. Avšak pokud se nám podaří odehrát utkání ve vysokém tempu a nasazení, jaké jsme předváděli v zápasech se švédským Alingsåsem, a jestli navíc omezíme počet chyb, jsem přesvědčený o tom, že zvítězíme.“

Daniel Křístek, střední spojka pražské Dukly: „Do Zubří jedeme s jasným cílem, a to vyhrát sobotní utkání. Jdeme zápas od zápasu, na neděli se tudíž budeme soustředit až poté. Cesta Evropským pohárem sice bohužel skončila, ale všechno zlé je k něčemu dobré. My se teď můžeme konečně soustředit jen na čtvrtfinále proti Zubří. Těším se na vyprodanou halu, ačkoliv je jasné, že většina diváků bude fandit domácímu celku. V zápase budeme chtít eliminovat chyby, kterým jsme se nevyhnuli v druhém čtvrtfinálovém utkání. Věřím, že si tak vybojujeme vítězství.“

Vášniví fanoušci obou celků jsou během prvního dubnového víkendu srdečně zváni jak do sportovní arény v Zubří, tak k obrazovkám ČT Sport Plus, kde v neděli 2. dubna od 17:55 mohou zhlédnout čtvrtý čtvrtfinálový zápas Dukla versus Zubří :
https://sport.ceskatelevize.cz/…1bc

Kalendář utkání čtvrtfinálové sérii Chance play off:

3. utkání – sobota 1. 4. // 18:00 // HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha

4. utkání – neděle 2. 4. // 18:00 // HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha

5. utkání – středa 5. 4. // 18:00 // HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří (pouze v případě nerozhodnuté série)