ČTVRTFINÁLE CHANCE PLAY OFF 2022/2023: HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ
3. utkání – sobota 1.4.2023 // HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 30:25 (17:11)
4. utkání – neděle 2.4.2023 // HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 36:28 (22:14), stav série 3:1, do semifinále postupuje HC ROBE Zubří

Zubří navázalo na úspěšný sobotní zápas a vyhrálo i v neděli, čímž si zajistilo postupové místo mezi nejlepší čtyřku. V semifinále se Zubří zahraje Plzeň a také Karviná s Lovosicemi, které narazí na sebe.

Zubří se poprvé ujalo vedení v sérii v sobotu, přičemž v 15. minutě prvního poločasu panovalo ještě vyrovnané skóre 9:9. Druhá polovina této části hry však přisoudila vedení domácímu celku, který si do zbytku zápasu nesl šestibrankový náskok. Výrazně se pod něj podepsal Tomáš Mičkal, jehož dvě branky v samém závěru pomohly domácím. Náskok Robe se vyšplhal na osm branek, Dukla ještě dokázala zareagovat a stáhlo manko na pouhé dva góly, ale poté se domácí před výtečnou kulisou znovu probrali.

Naopak v neděli Zubří vytvořilo velký náskok už v prvním poločase. Ten při odchodu na pauzu čítal osm branek. Ve druhé polovině utkání už k žádné dramatizaci duelu nedošlo a domácí si tak došli pro výhru a postup do semifinále.

Dukla vyhrála nad Zubřím v obou duelech v základní části. V play off se ale situace úplně otočila a Pražané uhráli jen jeden zápas. Čtvrtý tým základní části tak končí už ve čtvrtfinále. Naopak Zubří, které bojovalo o postup do play off až do posledních kol, si zahraje o medaile.

Více o průběhu a výsledcích čtvrtfinále Chance play off 2022/2023 na handball.cz

Foto: Aleš Mičola / HC ROBE Zubří / FB HC ROBE Zubří