SÉRIE o 5.–8. místo: SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha

Dvěma zápasy v sérii o 5.–8. místo pokračuje Chance Extraliga, přičemž první duely hostí níže postavené celky po základní části. Série se hrají na dvojutkání doma/venku pohárovým způsobem.

Dukla, která prohrou se Zubřím ztratila šanci na postup do semifinále, vstupuje do této série jako poražený čtvrtfinalista. Velké zklamání z nepovedeného play off a nenaplnění jednoznačného předsezónního cíle si tak chce pražský celek vynahradit co nejlepšími výkony v závěreční části letošní sezóny. Ta ještě neskončila, hraje se stále o hodně, i páté místo má svou cenu.

První zápas ze série Dukla odehraje v pátek 14. dubna na palubovce SKKP Handball Brno. Je to soupeř, který je znám svou ambiciózností a motivovaností. Pražský tým tak nečeká nic lehkého, v sérii se bude zápasit o každou branku. Je dobré připomenout, že ve vzájemných zápasech základní části letošní sezóny oba celky obstály pouze na domácích palubovkách: Dukla podlehla v Brně 24:32, Brno naopak nedosáhlo na vítězství v Praze při výsledku 21:26. V minulé sezóně Brno po porážce v Lovosicích obsadilo konečné šesté místo, Dukla po prohře se Zubří skončila na příčce čtvrté.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Stále vstřebáváme zklamání ze čtvrtfinále. Pár dní si tým odpočnul a znovu dobil baterky. Vím, že do zbývajících utkání půjdeme naplno a tým ukáže charakter a vítězného ducha. Máme za sebou velmi dobrou sezónu a čím výš ji zakončíme, tím pro nás ta hořká pilulka z play off bude menší.“

Kalendář utkání sérii o 5.–8. místo: SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha

1. utkání – pátek 14. 4. 2023 // 18:30 // SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha

2. utkání – pátek 21. 4. 2023// 18:00 // HC Dukla Praha – SKKP Handball Brno