SÉRIE o 5.–8. místo: HC Dukla Praha – SKKP Handball Brno

V odvetném utkání série o 5.–8. místo přivítají házenkáři pražské Dukly celek z hlavního města Moravy SKKP Handball Brno. Zápas Dukla–Brno se odehraje na palubovce sportovní haly Ruzyně v netradičním čase – úvodní hvizd zazní v pátek 21. dubna v 18:00. Lepší z týmů si následně zahraje o 5. místo s vítězem dvojzápasu Frýdek-Místek – Jičín. Poražení z těchto dvou utkání budou hrát o místo sedmé.

Pražané si do odvety nesou tříbrankový náskok, i když to tak po prvním poločase úvodního zápasu v Brně vůbec nevypadalo. Domácí Kénik se činil, Dukla kvůli pasivitě často chybovala, do šaten se odcházelo za stavu 14:8 pro tým Brna. Naopak druhý poločas Pražané vyhráli v poměru 21:12, čímž nejen smazali šestibrankové manko z první poloviny utkání, ale také získali tři branky k dobru.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Do zápasu chceme vstoupit tak, jak jsme v Brně končili: agresivní obranou a rychlým přechodem do útoku. Výhrou jsme udělali první krok a věřím, že doma výkonem zajistíme i ten druhý, který je třeba k postupu do boje o 5. místo.“

Nejlepší střelci pražské Dukly:
Jiří Dokoupil – 119 branek
David Šůstek – 114 branek
Marek Hlinka – 100 branek

Nejlepší střelci brněnského Kéniku:
Martin Kocich – 211 branek
Jan Zahradníček – 96 branek
Dušan Živanov – 68 branek