6. kolo Chance Extraligy: HCB Karviná – HC Dukla Praha // sobota 30. 9. 2023, 18:00

Aktuální ročník nejvyšší házenkářské soutěže má ještě dvě mužstva, která v dosavadním průběhu neztratily jediný bod. Baník Karviná má odehraný o jeden zápas méně, a proto mu náleží až 3. pozice. Dukla Praha je lídrem soutěže s deseti body. Mírným favoritem tohoto utkání budou Slezané, kteří moc před svým publikem body nerozdávají. Pražané zde naposledy uspěli v lednu 2020, a to v rámci Českého poháru.

Zápas slibuje ofenzivní podívanou. Oba kluby mají ve svém středu několik borců, kteří nemají problém se střílením branek. Jakub Sviták a Jiří Dokoupil dohromady nastřádali 52 tref. V dresu Baníku se nejvíce prosazují Denis Harabiš a Ondřej Skalický. Zajímavý bude také souboj gólmanů. Petr Mokroš z Karviné a jeho protějšek Tomáš Petržala mají ve statistikách vynikající čísla. Ve všech ohledech bude souboj reklamou na házenou.

Předzápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Čeká nás další těžké utkání na venkovní palubovce. Soupeř patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu v Chance Extralize. Věřím, že s takovým týmem náš výkon zase poroste.”

Více o 6. kole Chance Extraligy na handball.cz

Foto: HCB Karviná