7. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 36:30 (22:15)

Hned v samotném úvodu si Pražané vypracovali slibný tříbrankový náskok a po čtvrthodině hry dokonce odskočili na rozdíl šesti tref, což bylo nakonec klíčové. Ve druhém poločase se Zubří neustále na soupeře dotahovalo, ale Dukla své vedení zvládla udržet až do poslední chvilky.

Nejlepší střelec: Jiří Dokoupil skóroval v utkání celkem devětkrát, nejaktivnější však byl v prvním poločasu, kdy zapsal hned sedm tref.

Co výsledek znamená: Dukla se s dvanácti body dotáhla na průběžně první Karvinou, kterou čeká duel s Plzní v neděli. Zubří prohrálo teprve podruhé v sezoně a zůstává na šesti bodech.

Pozápasové ohlasy:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Máme velkou radost, protože tohle utkání bylo jedno z těžších v lize. Zvládli jsme to, hrálo celé družstvo, předvedli jsme dobrý výkon. Bylo vidět, že oba týmy jsou ofenzivně založené, padlo hodně gólů. Útočná fáze byla z obou stran lepší než obranná. Dva body jsou doma a teď se začneme připravovat na další zápas. Děkuji celému týmu za bojovný výkon.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratulujeme Dukle, absolutně zasloužené vítězství. Naše činnost v obraně byla prvních 20 minut velmi špatná. Tam se velmi rychle rozhodlo. Celý zápas jsme nebyli v rytmu a Dukla celou dobu dominovala. Dopadlo to spravedlivě.“