10. kolo Chance Extraligy: HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje 30:33 (14:15)

Plzeň se v půlce prvního poločasu začala vyhrabávat ze ztráty 3:7, a ještě před odchodem do šaten se dostala do jednogólového náskoku. Ve druhé půli se Talent definitivně ujal vedení, které stále udržoval, a nakonec zápas dovedl do vítězného konce.

Zajímavost zápasu: Plzeň je venku dominantním týmem. Výjezdy jí vůbec nevadí, naposledy venku v soutěžním utkání padla v rámci druhého utkání finálové série proti Karviné.

Nejlepší střelec: Za domácí se šestkrát trefil Jonáš Josef, sekundoval mu čtyřgólový Jiří Dokoupil. Hosté se mohli spolehnout nejen na sedm branek Jakuba Šindeláře, ale také na osm tref Marka Curičice.

Co výsledek znamená: Plzeň si upevnila pozici na prvním místě, kde má náskok tří bodů na Karvinou. Dukla zůstává se čtrnácti body čtvrtá.

Pozápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha:
 „Věděli jsme o síle Plzně, kterou bohužel ukázala, a to hlavně v závěru utkání, kde jsme udělali pár chyb, což nás asi stálo lepší výsledek. Jinak musím říct, že celý náš tým bojoval, světlé okamžiky měli i mladí hráči, takže si určitě celý tým zaslouží poděkování za přístup a za bojovnost. Bohužel nás trochu srazily technické chyby, což nás stálo síly, které nám na konci asi chyběly. Ale myslím, že kluci dělali, co mohli, teď nás čekají další zápasy, do kterých půjdeme zase na sto procent.“

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Čekali jsme, že to bude náš prozatím nejtěžší zápas, protože Dukla hraje zatím celou sezonu dobře. Asi se to trošku podepsalo i v hlavě, protože úvodních dvacet minut od nás bylo asi nejhorších, co jsme zatím předvedli. Z tohoto pohledu jsme spokojení nebyli. Naštěstí se nám už do poločasu podařilo vývoj otočit a v druhé půlce jsme si to víc pohlídali. Smekám, že to kluci zvládli, teď nás čeká reprezentační pauza, tak se snad dáme dohromady.“