Hodnocení první poloviny sezóny – mladší dorost

Jak viděl první polovinu sezóny trenér mladšího dorostu Petr Hejtmánek:

„Podzimní sezóna mladšího dorostu házenkářské Dukly byla plná vzrušujících momentů a sportovních úspěchů. Mladí hráči prokázali skvělou formu a vášeň pro házenou, což se odrazilo i v jejich výkonech na hřišti. Už letní příprava byla na slušné úrovni a vyvrcholila turnajem ve Wroclawi, kde družstvo hráčů ročníku 2007 obsadilo 1. místo a družstvo hráčů ročníku 2008 místo paté, a turnajem v Novém Veselí, kde mladší dorost dosáhl na 2. místo.

Podzimní část sezóny mladší dorost pražské Dukly ukončil postavením na 3. místě tabulky, což svědčí o tvrdé práci a kolektivní síle, která panuje v klubu. Nejvíce zamrzely ztracené body v Lovosicích (prohra o 1 gól) a domácí porážka se Zubřím (kdy jsme odehráli asi nejlepší poločas podzimní části, bohužel jsme nasazení neudrželi po celou dobu). Kluci si musí uvědomit, že zápasy se hrají 60 minut a nepolevit ani nepodcenit jakéhokoliv soupeře.

B-tým mladšího dorostu:

,,Kluci se prezentovali slušnou kombinací obranných i útočných činností, i když si myslím, že je stále na čem pracovat. Především na základních dovednostech (přihrávka, zpracování míče, pohyb bez i s míčem, OČJ, UČJ). Hráči se vyrovnali s různorodými herními situacemi a prokázali schopnost taktického myšlení na hřišti. Kluci prošli podzimní částí pouze s jedním zaváháním a to na půdě Liberce, kdy soupeř hrál velmi kvalitně a nám se toto utkání nevydařilo v útočné fázi. Co nás trochu mrzí je nevyrovnanost kvality soupeřů v této sezóně. Hráči potřebují hrát utkání, ve kterých je soupeř prověří a přinutí je hrát na plno. To se bohužel vždy nepovedlo.

Vedoucí hráči našeho týmu předvedli výjimečné individuální dovednosti a stali se klíčovými hráči při dosahování našich cílů. Jejich závazek a oddanost týmu byly neocenitelné pro celkový úspěch.Týmový duch a vzájemná podpora hráčů byly patrné nejen na hřišti, ale také mimo něj. To dokazuje, že náš tým nejenže bojuje se soupeři, ale také vytváří silné a jednotné společenství.

Druhá část sezóny nám přináší možnost zdokonalit naše dovednosti a připravit se na náročnější hru soupeřů, protože všichni se chtějí zlepšovat. . S odhodláním a houževnatostí jsme připraveni čelit výzvám, které nás čekají, a pokračovat ve sledování naší cesty k vrcholu.

Závěrem lze říct, že podzimní sezona mladšího dorostu Dukla Praha byla plná úspěchů, radostí a vzrůstajícího sebevědomí. Jsme pyšní na dosažené výsledky a s očekáváním se těšíme na nadcházející výzvy naší házenkářské cesty.“

Foto: Házená Nové Veselí

sdílet

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

další články

Dukla jen o branku nestačila na vedoucí Talent

23. kolo Chance Extraligy: Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha 38:37 (21:18) // 24. 2. 2024 Nesmírně těžký zápas pro domácího favorita, který …

Více →

Dorostenci přivezli z Veselí pouze bod

Mladší dorost // Nové Veselí – Dukla Praha // 31:30 Hodnocení Petra Hejtmánka: Naneštěstí se nám nepodařilo vstoupit do utkání tak, jak by bylo potřeba. …

Více →

Ruzyňská tvrz nedobyta

Mladší dorost // Dukla Praha – Lovci Lovosice // 32:21 Hodnocení Petra Hejtmánka: Zápas se mi hodnotí opět velmi dobře. Kluci byli lepší ve všech …

Více →