Chance Extraliga, 7. kolo: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 32:27 (17:13) // 22. 10. 2025
Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, ale domácí Zubří záhy převzalo iniciativu. Byť byla Dukla stále na dostřel, srovnat krok se jí do konce prvního poločasu nepodařilo. Po přestávce dukelský celek inkasoval další tři góly a už prohrával o sedm. Zubří si po celý zápas počínalo zdatněji, Dukla nakonec padla rozdílem pěti branek.
Ve vyhroceném zápasu padlo šestnáct dvouminutových trestů, přičemž nejvíce trestaným hráčem se stal domácí Marek Pšenica. Levá spojka Zubří po třech vyloučeních vyfasovala od rozhodčích červenou kartu.
Za domácí celek vstřelil nejvíce branek Petr Šlachta, který uspěl šestkrát. Za hostující Duklu exceloval Martin Rakouský se sedmi trefami.
Daniel Kubeš, trenér HC Dukla Praha: „Gratuluji Zubří k výhře. Bylo to hodně intenzivní utkání. My jsme ho bohužel nezvládli psychicky, dělali jsme chyby a Zubří to kontrolovalo. Zaslouženě vyhráli domácí. Já jsem rád za tu energii a za to nasazení, bohužel jsme nebyli dnes dost dobří, abychom to zvládli.“
Martin Březina, hráč HC Dukla Praha: „Od začátku jsme ztráceli dvě až tři branky. Bohužel se nám v druhém poločasu nepodařilo prvních pět minut, kdy Zubří odskočilo. Pak jsme dotahovali manko, ale už jsme to nestihli. Myslím si, že to bylo o mentálních zkušenostech a klidu, který jsme my neměli.“


