Házenkářský klub Dukla Praha je příspěvkovou organizací Armády České republiky. Jako jeden z mála se může pyšnit kompletní linií družstev v různých věkových kategoriích. Právě zde začíná cesta budoucích házenkářských hvězd a nebo alespoň hvězdiček. Při velké snaze, motivaci a pod dohledem zkušených trenérů mohou kluci postupně dosáhnout až na hraní v nejvyšších domácích i zahraničních soutěžích. Do naší nejmenší líhně patří kategorie minižáků. Další kategorií je družstvo mladších žáků. Tuto věkovou skupinu máme rozdělenou (kvůli dostupnosti a věku hráčů) na Prahu 4 a Prahu 6. Stejně je tomu i u žáků starších. Následují kategorie mladšího a staršího dorostu, v nichž patříme mezi 4 klubu v republice, kterým bylo přiděleno SCM (sportovní centrum mládeže).

Mladší dorost hraje nejvyšší soutěž ve své kategorii. V loňském ročníku jeho hráči získali stříbrné medaile a stali se vicemistry ČR. Starší dorost byl letos ještě úspěšnější, když získal titul mistra ligy ČR! Z tohoto družstva je také 5 hráčů ve výběru reprezentace do 18 let, která vybojovala postup na ME do Rakouska. Tyto výsledky jsou vizitkou kvalitní přípravy všech věkových kategorií.

Předposledním stupněm je družstvo juniorů. Zde mohou hráči již od mládežnického věku získávat zkušenosti s mužskou házenou (v současnost 2. liga mužů) a mohou se tak lépe připravovat a bojovat o svou šanci v extraligovém A týmu.

Dukla v posledních letech patří ke klubům, které bojují o nejvyšší místa v tabulce extraligy a je pravidelným účastníkem závěrečných bojů o medaile. V roce 2011 dosáhl tým mužů v posledním kole nadstavby až na titul mistra ligy! Letos jsme až do posledního kola bojovali o obhajobu titulu, skončili jsme nicméně na nádherném druhém místě. Jsme tedy úřadujícími vicemistry ČR, což je potvrzení našich skvělých výkonů z minulého ročníku. Právě díky výborným a vyrovnaným výsledkům v domácí soutěži se také pravidelně účastníme evropských pohárových soutěží. Družstvo sehraje okolo 90 utkání ročně nejen v domácí soutěži, ale i v pohárových střetnutích, mezinárodních turnajích či jednotlivých zápasech v zahraničí.